Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej

[X] Zamknij
Strona główna » Archiwum » Forum Młodych

Forum Młodych

Już po raz drugi Europejskie Centrum Solidarności pragnie zaprosić do debaty na temat najważniejszych wyzwań współczesności i najbardziej palących zagrożeniach początku XXI wieku.

Podtytuł tegorocznego Forum Młodych brzmi Ekologia - Ekonomia - My. Te trzy hasła określają sfery ludzkiej aktywności dotknięte kryzysem. W przypadku ekologii chodzi o problem degradacji środowiska naturalnego, który dotyka ludzi wszystkich kontynentów. Jak żaden inny pokazuje, że stoimy przed globalnymi wyzwaniami, którym sprostać może jedynie światowa kooperacja. Kryzys ekonomiczny, który ujawnił się szczególnie mocno w ostatnim czasie, ukazał nieodpowiedzialność finansowych spekulacji połączoną ze wzmagającą się tendencją do wzrostu zamożności niewielkiej, najbogatszej części społeczeństwa. Trzeci z kryzysów wiąże się z brakiem więzi między ludźmi i niechęcią do rezygnacji z części własnych potrzeb na rzecz potrzeb drugiego człowieka. Źródłem tych kryzysów jest brak współpracy nie tylko między ludźmi, ale także - szerzej - między społecznościami lokalnymi, narodami, państwami, czy światowymi instytucjami. Metodą ich przezwyciężania - solidarne współdziałanie.

Do debaty na ten temat zapraszamy ludzi, których postawa moralna i aktywność mogą stać się dla nas wszystkich inspiracją do działania na rzecz dobra wspólnego. Jesteśmy odpowiedzialni za kształt świata, w którym żyjemy i tę odpowiedzialność powinniśmy sobie uświadomić. Wszystkich, którzy są na to gotowi zapraszamy we wtorek, 29 września do Filharmonii Bałtyckiej na wyjątkowe coroczne spotkanie z autorytetami, których wrażliwość, wiedza i doświadczenie zaowocowały wspaniałym dorobkiem.

W trakcie Forum będziecie mieli okazję porozmawiać z laureatem Pokojowej Nagrody Nobla Lechem Wałęsą (29 września to dzień jego urodzin), a także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez znanych działaczy ekologicznych, społecznych i ekonomistów.