Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej

[X] Zamknij
Strona główna » Archiwum » Konferencja 2009

Konferencja 2009

Gdańsk, 29 września 2009 r.

W ramach drugiej edycji programu „Solidarność dla Przyszłości" Instytut Lecha Wałęsy organizuje konferencję naukową pod tytułem "Europa Wschodnia '39 - '89 Epoka w Życiu Narodów; Kształtowanie się Człowieka Wolności" oraz Uroczystą Kolację Galową połączoną z wystąpieniem laureata Nagrody Lecha Wałęsy.

Konferencja nawiązując do dwóch rocznic: wybuchu II Wojny Światowej i Wyborów 1989, dotyczy specyficznego okresu w historii naszego narodu, gdy kształtował się i dorastał Człowiek Wolności - Lech Wałęsa. Zarówno doświadczenie II Wojny Światowej, jak i okresu komunizmu wpłynęły na rozwój i budowanie poczucia misji późniejszego Przywódcy Solidarności i fundatora Nagrody wręczanej w Gdańsku.

W planowanych uroczystościach wezmą udział wybitni przedstawiciele świata nauki, kultury oraz polityki z Polski, a także zaproszeni goście z zagranicy.

Począwszy od tego roku uroczystość odbywać się będzie w dniu urodzin Lecha Wałęsy w sercu gdańskiego Starego Miasta, na Długim Targu, w salach Dworu Artusa i Zielonej Bramy.