Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej

[X] Zamknij
Strona główna » O nas

O nas

O programie

Projekt Solidarność dla Przyszłości to inicjatywa Instytutu Lecha Wałęsy mająca na celu służyć edukacji młodego pokolenia i przypomnieniu międzynarodowej opinii publicznej o roli, jaką odegrała „Solidarność" w pokojowej walce o wolność i niezależność. Pokojowa rewolucja "Solidarności" w imię prawa do godnego życia i rozwoju zburzyła mury i zniosła ograniczenia wolności. Dała także początek rzeczywistym przemianom gospodarczym w Polsce i całym regionie Europy Centralnej.
W ramach projektu Solidarność dla Przyszłości od roku 2008 przyznawana jest Nagroda Lecha Wałęsy, jak również prowadzone są programy edukacyjne poświęcone prawom człowieka i demokracji na świecie.
Więcej


Instytut Lecha Wałęsy

Fundacja "Instytut Lecha Wałęsy" jest apolityczną organizacją pozarządową typu non-profit. Została ufundowana przez Prezydenta Lecha Wałęsę w grudniu 1995 r. i jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Intencją powołania Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy" było przede wszystkim skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechniania zasad moralnych w działalności politycznej i konieczności pielęgnowania tradycji niepodległościowej. Stworzenie zaplecza eksperckiego dla Lecha Wałęsy pozwoliło działać na rzecz Polski, tak w kraju jak i za granicą.

Więcej: http://www.ilw.org.pl


Kontakt

Al. Jerozolimskie 11/19
00 508 Warszawa
tel. 22 622 22 20
faks 22 625 14 14